ייעוץ זוגי

 

ייעוץ זוגי

 

"ויאמר אלוהים לא טוב היות האדם לבדו. אעשה לו עזר כנגדו... ויקח אחת מצלעותיו ויסגור בשר תחתיה..." (בראשית י"ח כ"א)

"על כן יעזב איש את אביו ואת אמו ודבק באשתו והיו לבשר אחד" (בראשית ב' כ"ד)

לבד???????? בשר אחד??????

בעבר הכל היה מוגדר וברור, חלוקת התפקידים הקלאסית הובילה את הגבר והאשה אל המקום הידוע והמוכר, הרבה שאלות לא היו.

היום.... זה כבר סיפור אחר, בני הזוג מביאים אל המערכת הזוגית והמשפחתית את הציפיות האינדיבידואליות שלהם, ומושגים כמו הגשמה עצמית ואושר... הופכים להיות מושג יחסי.

מריבות, כעסים ומשקעים  מעכירים את חייהם של זוגות רבים. אנחנו מחמיצים את ההזדמנות לברר להקשיב ובעיקר לקיים תקשורת הפנויה להבין ולהיענות לצרכי הצד השני.

"לטנגו... כבר אמרו... צריך שניים" ורצוי שירקדו לפי אותו הקצב ולא... ידרכו אחד על השני...

ייעוץ זוגי במרכז TERRA הינו קצר מועד, ממוקד ומהיר.

 הייעוץ הזוגי ומעודד  ליצירת שינוי כבר במפגשים הראשונים.

 זוגיות, כמו כל התנהגות אחרת הינה סוג של מיומנות, ואותה צריך ללמוד, במיוחד בעידן של אינדיבידואליזציה.   התהליך מוביל את בני הזוג לקבל עליהם  מחויבויות למערכת היחסים זוגית, על כל המשתמע מכך.

התהליך מתמקד ביצירת תקשורת בונה, ולא תקשורת חוסמת,שבירת מיתוסים ודעות קדומות,ניהול קונפליקטים בזוגיות, לקיחת אחריות, הכרה בחוזקות ובחולשות והעצמה של הזוגיות כמסגרת.     אני, כיועצת ,  מובילה אתכם לשינוי של דפוסי חשיבה והתנהגות ולכך נחוצים נועזות, יצירתיות ומחוייבות לקשר הזוגי. הרעיון הוא כי בזוגיות טובה כל אחד מבני הזוג שואל את עצמו מה הוא יכול לשנותבהתנהגות שלו כדי לשפר את הקשר הזוגי ולא מה בן/ בת הזוג אמור לעשות או לשנות.  בניית  הקשר הזוגי כולל  מתן כלים לחיזוק המבנה הזוגי והמשפחתי.

מה שונה ייעוץ זוגי ממוקד מטיפול זוגי? 
ייעוץ לזוגיות הוא תהליך קצר טווח ונימשך בממוצע כ 12 מיפגשים שבועיים. לפעמים מספיקות רק 5 פגישות ולעיתים בני הזוג מבקשים להאריך את תקופת הייעוץ מעבר ל 3 חודשים על מנת לממש מטרות נוספות. הייעוץ הממוקד הוא  מכוון תוצאות. בשונה מטיפול זוגי, הייעוץ לזוגיות אינו כולל  חדירה מעמיקה למערכת היחסים עם ההורים במשפחת המוצא אלא רק נגיעה לצורך הבנת הרקע. הייעוץ  עוסק בכאן ובעכשיו ומתעמק בחקר הפתרונות יותר מאשר בחקר הבעיות.לצורך כך בונים בני הזוג את "החזון הזוגי" המשותף .

ייחודיות הייעוץ, במרכז TERRAלייעוץ וצמיחה זו  היכולת להשתמש באיבחון הביומטרי ככלי מדויק בזיהוי איבחון ומיצוי היכולות של כל אחד מבני הזוג.

לקבלת פרטים נוספים נא מלא את הטופס הבא:

פנייתך התקבלה ותטופל בקרוב, תודה!

שם מלא טלפון אימייל