ד"ר ארנולד הולצמן

 

שיטת ד"ר הולצמן

""

ד"ר ארנולד הולצמן, פסיכולוג קליני ומחבר הספרים Applied Handreading, The Illustrated Textbook of Psychodiagnostic  ו- Chirology in Analysis and Therapy, נחשב לאבי שיטת הכירולוגיה הפסיכודיאגנוסטית, אותה הוא מפתח במשך כשלושים וחמש שנה. שיטה זו נגזרת ממדע הדרמטוגליפיקס: תחום ברפואה הגנטית, המתאר למעלה מ-80 בעיות פסיכולוגיות על פי מרקם העור שבכף היד ובכף הרגל. עד לעבודתו של ד"ר הולצמן, השימוש בענף זה הוגבל לרפואה בלבד - אך ד"ר הולצמן החל ליישם אותה גם בתחומי התמחותו: פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות. 

תוצאות יישום זה היו יוצאות דופן. שיטת הכירולוגיה הפסיכודיאגנוסטית נמצאה כאמינה ביותר באבחון בעיות פסיכולוגיות ופסיכיאטריות באמצעות בחינת סימנים בצורת כף היד ובמרקם העור שלה. למעשה, מחקר שערכו חוקרי אוניברסיטת בר-אילן בשיתוף בית החולים הפסיכיאטרי של נס ציונה, העלה, כי שיטת האיבחון של הולצמן מגיעה לדיוק של מעל 82%. אף איבחון פסיכולוגי מסורתי אינו מתקרב אפילו למידת דיוק זו.

ממצאים אלה אוששו גם על ידי המכון להתפתחות הילד והיחידה לנוירולוגיה פדיאטרית, השייכים למרכז הרפואי תל-אביב. בשנת 1989 בדק המכון את מידת דיוקה של שיטת הולצמן, אישר אותה ופרסם את ממצאיו בכנס מדעי של המכונים להתפתחות הילד.

כיום מכהן ד"ר הולצמן כיו"ר העמותה הישראלית לכירולוגיה פסיכודיאגנוסטית, ונחשב למרצה מבוקש בכנסים העוסקים בבביומטריה התנהגותית ורפואית ברחבי העולם.

 


להעמקה, אתם מוזמנים לקרוא מאמרים נבחרים מאת ד"ר הולצמן:

מבוא לכירולוגיה הפסיכודיאגנוסטיתעיוותים קוגנטיביים - מערבולות בגבעת הירחקושי ורכותמצב המוזאיקהאישיות אוראלית שלילית.

לקבלת פרטים נוספים נא מלא את הטופס הבא:

פנייתך התקבלה ותטופל בקרוב, תודה!

שם מלא טלפון אימייל